Sanprobi Active & Sport - probiotyk dla aktywnych menu

Pytania pacjentów

1. Co to jest jest SANPROBI ACTIVE&SPORT?

SANPROBI ACTIVE&SPORTT to probiotyk wieloszczepowy dedykowany sportowcom oraz osobom aktywnym fizycznie, który zawiera unikalną kompozycję pięciu szczepów probiotycznych, starannie dobranych do potrzeb ludzi uprawiających sport.

2. Czy uprawianie sportu może być szkodliwe dla zdrowia?

Mimo ogromnych korzyści dla zdrowia wynikających z uprawiania sportu, wysiłek fizyczny wiąże się z pewnymi konsekwencjami dla organizmu. W wyniku aktywności fizycznej mogą powstawać zakwasy, zmęczenie, bóle mięśniowe, odwodnienie, zaburzenia jonowe, zwiększone zapotrzebowanie na energię itp. Wszystkie te objawy utrudniają uprawianie sportu i realizację planu treningowego. Dlatego sportowcy dbają o odpowiednią higienę treningu, rozgrzewkę, odżywianie, suplementację witamin i związków mineralnych. i Konsekwencją intensywnego wysiłku fizycznego często są zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego – nudności, zgaga, odbijania, biegunki, wzdęcia czy bóle brzucha.

3. W jaki sposób wysiłek fizyczny wpływa niekorzystnie na pracę przewodu pokarmowego?

W czasie aktywności fizycznej dochodzi do zwiększonego przepływu krwi do mięśni oraz układu krążenia. To właśnie tam jest ona najbardziej potrzebna w trakcie wysiłku, gdyż dostarcza tlen, składniki odżywcze oraz odprowadza szkodliwe produkty przemiany materii. Dostawy krwi do przewodu pokarmowego znacznie się zmniejszają w trakcie wysiłku fizycznego, co powoduje, że nie jest on wystarczająco ukrwiony. Obserwujemy wówczas aktywację reakcji wolnorodnikowych oraz uszkodzenie ochronnej bariery jelitowej. W następstwie tych procesów dochodzi do podrażnienia błon śluzowych a różnego rodzaju toksyny i produkty przemiany materii przedostają się przez przewód pokarmowy do organizmu wywołując ogólnoustrojową reakcję zapalną. Obciąża to układ krążenia i siły obronne organizmu, które mogą okazać się niewystarczające w przypadku zetknięcia z groźnymi agresorami np. bakteriami i wirusami.

4. Jakie są objawy uszkodzenia bariery jelitowej u osób aktywnych fizycznie?

Gorsze samopoczucie i zwiększona skłonność do różnego rodzajuinfekcji to pierwsze objawy uszkodzenia ochronnej bariery jelitowej. . Nie muszą to być wcale ciężkie zakażenia. Są to głównie nawracające katary, infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, ogólne osłabienie, czy częściej występujące bóle głowy. Sportowcy są szczególnie narażeni na tego typu objawy. Osoby aktywne fizycznie, nie znając przyczyny tego typu dolegliwości, sięgają chętnie po wszelkiego rodzaju suplementy czy leki przeciwbólowymi przeciwbólowe. Wiele z tych środkówmoże dodatkowo uszkadzać barierę jelitową. Nierzadko występujące objawy, zmuszają je do zmiany swoich planów treningowych czy wręcz zaniechania wysiłku fizycznego.

5. Jak działa Sanprobi ACTIVE&SPORT u ludzi aktywnych fizycznie oraz sportowców?

Szczepy probiotyczne zawarte w SANPROBI ACTIVE&SPORT wspierają procesy, które zostały upośledzone w wyniku aktywności fizycznej. Staranny dobór szczepów probiotycznych zapewnia optymalizację procesów antyoksydacyjnych oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie bariery jelitowej.

6. Czy korzystne oddziaływanie szczepów zawartych w SANPROBI ACTIVE&SPORT na zdrowie sportowców zostało udowodnione?

Korzystne oddziaływanie szczepów probiotycznych zawartych w SANPROBI ACTIVE&SPORT zostało potwierdzone badaniami doświadczalnymi, w których potwierdzono działanie antyoksydacyjne oraz skuteczne wspieranie funkcji bariery jelitowej.
Dodatkowo grupa badaczy pod kierownictwem prof. Lamprechta z Uniwersytetu w Graz, w Austrii wykazała, że podawanie szczepów probiotycznych wchodzących w skład SANPROBI ACTIVE&SPORT poprawia znacząco stan bariery jelitowej u sportowców. O korzystnym oddziaływaniu probiotyków można przeczytać również w raporcie ekspertów, przygotowanym przez Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej, który został opublikowany na platformie medycznej zdrowerio.pl. W wymienionym raporcie, w celu wzmocnienia bariery jelitowej u sportowców poleca się szczepy probiotyczne wchodzące właśnie w skład SANPROBI ACTIVE&SPORT. Oznacza to, że skoro ich skuteczne działanie zostało potwierdzone u profesjonalnych sportowców, amatorzy również odniosą duże korzyści z ich dostarczenia.

7. Czy przyjmowaniu SANPROBI ACTIVE&SPORT powinna towarzyszyć specjalna dieta?

W celu dodatkowego wzmocnienia bariery jelitowej zaleca się stosowanie diety bogatej w błonnik.
W przypadku skłonności do zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego poleca się spożywanie błonnika w formie rozpuszczalnej, zawartego m.in. w jabłkach czy owsie. W diecie należy unikać cukrów prostych, sztucznych substancji słodzących oraz alkoholu.

8. Jak często należy przyjmować SANPROBI ACTIVE&SPORT?

Zalecane dawkowanie preparatu dla dorosłych to 2-4 kapsułek na dobę.

9. Czy probiotyki SANPROBI ACTIVE&SPORT wymagają przechowywania w lodówce?

Ze względu na unikalną technologię produkcji, SANPROBI ACTIVE&SPORT nie wymaga przechowywania w lodówce. Należy jednak pamiętać, aby miejsce przechowywania było suche oraz miało temperaturę zbliżoną do pokojowej. Unikajmy przetrzymywania probiotyku w łazience czy w kieszeniach bluzy treningowej.

10. Czy SANPROBI ACTIVE&SPORT zawiera gluten?

SANPROBI ACTIVE&SPORT jest produktem bezgludenowym co potwierdza certyfikat: Badanie na obecność glutenu Sanprobi Active Sport

11. Gdzie można kupić SANPROBI ACTIVE&SPORT?

SANPROBI ACTIVE&SPORT można kupić w większości aptek na terenie całego kraju. Jest również dostępny w sklepach internetowych np. TUTAJ, gdzie po zakupie będzie można oczekiwać przesyłki z produktem bezpośrednio w domu lub w pracy.